Vegetarian dinner ideas

Pierwszy bałagan: wywiad z Laurą Wright

Written by Amine

The First Mess to jeden z moich ulubionych blogów wegańskich. Wejście do tej pięknej przestrzeni stworzonej przez Laurę Wright jest jak zapadnięcie się w najwygodniejszy i najbardziej przytulny fotel w ciepłym domu w zimny dzień. Jedzenie, fotografia i nieskończona kreatywność Laury były dla mnie przez lata ogromną inspiracją. Bardzo się cieszę, że w tym wywiadzie mogę podzielić się więcej na temat Laury i jej pracy!

Jeśli naprawdę kochasz jedzenie oraz proces jego wybierania, krojenia i przygotowywania, gotowanie może być przeżyciem emocjonalnym. Dotykanie, wąchanie, oglądanie i smakowanie wspaniałego dania pobudza wszystkie zmysły do ​​pełnego życia i przypomina nam o delektowaniu się chwilą obecną.

Jemy przede wszystkim oczami, a jedzenie Laury przypomina nam, jak piękne mogą być rośliny przygotowane z radością. Uwielbiam zdjęcia z procesu Laury, które zapraszają nas do jej przestrzeni i wzbudzają ciekawość tworzonego przez nią przepisu. Jej wykształcenie w szkole kulinarnej i doświadczenie pracy w restauracjach wegańskich przebijają się precyzją i talentem artystycznym.

Działanie kuchni wegańskiej wykracza poza sam dobór składników i stworzenie dania. To także praktyka życzliwości. Wegańscy blogerzy nie tylko odgrywają kluczową rolę w inspirowaniu innych do jedzenia większej ilości roślin, ale także odkrywają radość życia opartego na współczuciu. Prace Laury są oszałamiającym przykładem siły, jaką mają wegańscy blogerzy, aby wywrzeć pozytywny wpływ na świat.

Uwielbiam czytać artykuły Laury w „Saturday Sun”, w których opisuje ona to, co czyta, co sprawia jej przyjemność i nad czym pracuje w swoim życiu. Dzielenie się wglądem w swój świat pomaga budować poczucie wspólnoty i połączenia. Jest to coś, czego z pewnością potrzebuję i zakładam, że inni bardzo tego teraz potrzebują.

Książka kucharska „Pierwszy bałagan”.

Jedną z moich ulubionych książek kucharskich do gotowania, szczególnie jesienią, jest autorka Laury Książka kucharska „Pierwszy bałagan”.. Opublikowany w 2017 roku, pozostaje ulubionym i używanym źródłem inspiracji i gotowania.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o podejściu Laury do gotowania, jej procesie myślowym i celu, jakim jest udostępnianie przepisów i osiąganie ich szerokiemu gronu odbiorców.

Okładka książki kucharskiej First Mess autorstwa Laury Wright.

Wywiad z Laurą Wright

Kiedy zacząłeś gotować i czy sam proces Cię zainteresował?

Zaczęłam gotować z intencją, gdy zdecydowałam się na styl życia całkowicie oparty na roślinach. Czy to było jakieś 15 lat temu? Potem w naturalny sposób bardziej zainteresowałem się procesem odżywiania się i odtwarzania znanych smaków za pomocą 100% roślin.

Dorastałam, korzystając z sezonowej żywności ze względu na produkty lokalne i firmę spożywczą mojego taty, ale ta decyzja poszła o krok dalej. Po dokonaniu tego wyboru zapisałam się na program gotowania dietetycznego, rozpoczęłam pracę w restauracjach i zgłosiłam się jako wolontariuszka do banku żywności. Wszystko to tylko pogłębiło moje zainteresowanie. Poznawałam rolę jedzenia w wielu różnych kontekstach. Dzięki temu proces gotowania stał się dla mnie o wiele bardziej znaczący.

Cały kalafior pieczony po romańsku, przyozdobiony rozmarynem i innymi ziołami.
Romesco Pieczony Cały Kalafior Z Ziołowym Kremem Tahini | Zdjęcie i przepis: Laura Wright

Więcej o opracowywaniu receptur

Opisz proces opracowywania receptury. Jak regularnie wpadasz na nowe i świeże pomysły na The First Mess?

Moje przepisy zwykle zaczynają się od chęci, sezonowego składnika lub kombinacji smaków, która naprawdę mi się podoba. Na tej podstawie planuję metodę gotowania i staram się zwracać uwagę na ilość składników, czas potrzebny, ile potraw będzie potrzebnych itp.

Gotowałam, co chciałam i nie przywiązywałam dużej wagi do oszczędności czasu, wysiłku i kosztów. Teraz do opracowywania receptur podchodzę w pewnym stopniu do rozwiązywania problemów. Oczywiście moim priorytetem jest, aby przepis był pyszny i satysfakcjonujący, ale chcę też, aby ludzie czuli, że gotowanie tej konkretnej rzeczy jest teraz dla nich możliwe.

Zdefiniuj swój własny styl gotowania.

Znany z nieoczekiwanych zwrotów akcji, zdrowy, ziemisty, jasny i odżywczy dla wszystkich zmysłów.

Opisz najlepsze danie jakie kiedykolwiek zrobiłeś.

Mój bolognese z grzybami i burakami jest tam na górze. Dla mnie wrażenia z gotowania i jedzenia są porównywalne z wersją tradycyjną. To pocieszające, przyjemne, smaki są tak bogate i głębokie, a także w pewnym sensie trochę romantyczne? Sama nie wiem, jestem po prostu naprawdę dumna z przepisu!

Wegańskie danie bolońskie z buraków i grzybów.
Grzyby i Buraki Bolońskie | Zdjęcie i przepis: Laura Wright

Niektórzy z kulinarnych bohaterów Laury

Czy masz jakichś kulinarnych bohaterów?

Domowi kucharze, z którymi dorastałem w mojej rodzinie! Moja mama, Nana, babcia, moje ciotki… zawsze odnosiły sukcesy, niezależnie od tego, jaki dzień i życie im przynosiło. Zawsze inspirują mnie także Yotam Ottolenghi, Bryant Terry i zabawna KRÓLOWA naszego pokolenia, Ina Garten.

Gdybyś mógł wybrać dowolną osobę do gotowania w kuchni, kto by to był?

Zdecydowanie Ina! Może moglibyśmy wspólnie weganizować Twoje kultowe Outrageous Brownies™️ 🙂

Wegańskie ciasto z polentą ze szpinakiem i grzybami od The First Mess.
Ciasto Polenta Szpinakowo-Grzybowa z Migdałową Ricottą | Zdjęcie i przepis: Laura Wright

Gdybyś mógł zorganizować przyjęcie dla dowolnej osoby, kto by tam był i jakie byłoby menu?

To nudna odpowiedź, ale prawdopodobnie moja dalsza rodzina. Nie widziałem wielu z nich od dłuższego czasu, a utrzymanie tych kontaktów przy życiu i dobrym zdrowiu jest dla mnie ważne. Prawdopodobnie grillowalibyśmy mnóstwo rzeczy i robiliśmy duże, piękne sałatki. Byłaby domowa focaccia, półmiski sosu i surowego mięsa, a na deser coś, co zadowoli tłumy, na przykład ciasto czekoladowe i lody.

Pozostań w kontakcie z Laurą!

Instagram | Pintereście | Facebook

Zobacz więcej wywiadów z tymi wegańskimi blogerami!

Uwielbiam możliwość lepszego poznania blogerów wegańskich poprzez moje wywiady „Dlaczego gotuję”. Sprawdź je, aby odkryć nowych blogerów lub dowiedzieć się więcej o swoich ulubionych!

Amanda Logan z My Goodness Kitchen

Gena Hamshaw z Pełnego pomagania

Jackie Sobon z Vegan Yack Attack

Kathy Patalsky z Zdrowego i szczęśliwego życia

Timothy Pakron z Mississippi Vegan

Cara Ansis de Widelec i Fasola

About the author

Amine

Leave a Comment