Vegetarian dinner ideas

Najlepszy przepis Sazerac – Food Faith Fitness

Written by Amine

przejdź do przepisu

O sazeracwyrafinowany napój na bazie żyta z Nowego Orleanu, który od wieków zachwyca miłośników koktajli.

Niewiele koktajli zasługuje na miano „legendarnego”, ale Sazerac nie przypomina większości koktajli. Pochodzi z Nowego Orleanu w Luizjanie w XIX wieku, co już w moich książkach czyni go całkiem fajnym napojem. Łączy w sobie bogatą historię z bogatym smakiem, na który składają się żyto (tj. kanadyjska whisky), cukier, bitter Peychaud’s, nuta absyntu i odrobina skórki cytryny do dekoracji.

Sazerac można porównać do innych koktajli na bazie whisky, takich jak Old Fashioned, Manhattan i Whiskey Sour, ale to, co nadaje mu uroku NOLA, to użycie Bitters Peychauda, ​​pochodzącego z Nowego Orleanu, aby dodać głębi i ciepła. Absynt z kolei dodaje odrobinę lukrecji. Napój jest tak różnorodny, jak miasto, które go stworzyło, bogaty w smak i historię; łączy w sobie jedne z najlepszych smaków, jakie ma do zaoferowania świat miksologii.

SKŁADNIKI

Chociaż absynt był uważany za środek halucynogenny i dlatego został zakazany, obecnie jest to po prostu wysokoalkoholowy napój destylowany i powinien być dostępny w większości przyzwoitych sklepów monopolowych.

 • 2 uncje żytniej whisky
 • 1 kostka cukru
 • 3 kreski Bitters Peychaud’s
 • absynt (do płukania szklanki)
 • skórka z cytryny (do dekoracji)
 • kostki lodu
Składniki Sazeraca

NIEZBĘDNE NACZYNIA

Aby przygotować Sazerac, będziesz potrzebować:

 • Jeden staromodne szkło – zwane także szkłem kamiennym)
 • A kubek do mieszania – jeśli wolisz, możesz także użyć dna shakera
 • A łyżka barowa – wymieszać masę
 • A zdezorientowany – zmiażdżyć kostkę cukru z bitterami
 • A szejker do koktajli Lub Urządzenie pomiarowe – odmierzyć składniki
 • A filtr – przecedzić mieszaninę do starego szkła

INSTRUKCJE

Czyścić

Weź starą szklankę i opłucz ją absyntem, obracając nim, aby pokrył wnętrze szklanki. Odrzuć nadmiar absyntu.

Dezorientacja

Utrzyj kostkę cukru z Peychaud’s Bitters, aż cukier się rozpuści. Do szklanki miksującej dodaj mąkę żytnią i garść kostek lodu.

Mieszać

Delikatnie mieszaj przez około 30 sekund, aby połączyć i ostudzić składniki.

Różnorodność

Przecedź mieszaninę z pojemnika do miksowania do szklanki. Na napój nałóż skórkę z cytryny i umieść ją w szklance w celu dekoracji.

Sazerac Krok 2

Porady i wskazówki

Schłodź swoje okulary: Pomaga utrzymać idealną temperaturę napoju i uwielbiam, jak kondensacja powstająca na powierzchni szklanki dodaje mu wyrafinowania i chłodu (dosłownie i w przenośni).

Wysokiej jakości składniki: Żyto ma pewną przyprawę, która uzupełni pozostałe składniki. Pamiętaj także, aby w celu sprawdzenia autentyczności używać oryginalnego artykułu – Peychaud’s Bitters. Jeśli chcesz zrobić Sazerac zgodnie z przeznaczeniem, potrzebujesz Peychauda.

Opanuj płukanie z piołunu: Tak, piołunu można używać bardzo często, pomimo tego, że używa się go tylko do płukania. Zakręcić – tak, aby zakryć wnętrze filiżanki – i wyrzucić to, co zostało.

Dobrze pokruszyć kostkę cukru: Nie spiesz się z tym procesem. Kostka cukru musi całkowicie rozpuścić się w goryczce, zanim przejdzie do następnego kroku.

Często zadawane pytania

Ile kalorii jest w koktajlu Sazerac?

Typowy koktajl Sazerac zawiera 150-200 kalorii, a to za sprawą żyta (jako głównego składnika) i oczywiście cukru.

JAK NALEŻY PIĆ KOKTAJL SAZERAC?

Sazerac należy popijać i cieszyć się nim powoli. W tym koktajlu jest wiele smaków, więc nie będziesz chciał go przełykać i przegapić całej subtelności jego składników.

CZY ISTNIEJE ALTERNATYWA DLA ŻYTA DO TEGO KOKTAJLU?

Tradycyjnym wyborem do Sazeraca jest żyto, ale jeśli chcesz, możesz poeksperymentować z innymi whisky, a popularnym zamiennikiem jest bourbon.

CZY ZAMIAST PEYCHAUDA MOGĘ UŻYĆ INNEGO RODZAJU Gorzkiego?

Bittersy Peychaud’s są nieodłączną częścią Sazerac i zostały opracowane w Nowym Orleanie. Możesz jednak spróbować innych rodzajów Bittersów (Angostura to jedna z bardziej popularnych odmian) i zobaczyć, czy Ci smakuje.

Kreatywne wariacje koktajlu Sazerac

Burbon Sazerac: W tej popularnej wersji żytnia whisky zamienia się w bourbon, mocną, pełną słodyczy.

Koniak Sazerac: Oryginalna odmiana, w której głównym alkoholem jest koniak zamiast zwykłej, gładszej i bogatszej whisky żytniej.

Rum Sazerac: Tropikalna nuta, w której głównym alkoholem jest ciemny rum, nadający koktajlowi pysznej słodyczy i głębi.

Szkocki Sazerac: Odważna wersja wykorzystująca torfową szkocką whisky (np. Caol Ila).

Na Manhattan: Klasyczny wariant wykorzystuje whisky (najczęściej żytnią), słodko-kwaśny wermut, mocny i ostry.

Sazerac Krok 4

Przechowywanie i przygotowywanie koktajlu Sazerac

Możesz wstępnie wymieszać żyto, cukier i Bitters Peychauda w szczelnie zamkniętym słoiku lub pojemniku i przechowywać je w lodówce do 2 do 3 dni. Nie tylko oszczędza to czas w dniu, w którym planujesz go wypić, ale także pozwala na połączenie smaków.

Sazerac, jak większość koktajli, nie powinien być przechowywany długo. Niska kwasowość oznacza, że ​​ma ograniczony okres przydatności do spożycia, dlatego najlepiej smakuje w ciągu kilku dni od przygotowania.

Składniki

 • dwa uncje żytnia whisky
 • 1 kostka cukru
 • 3 niszczy Bitters Peychauda
 • piołun do płukania szkła
 • skórka cytrynowa ozdabiać
 • kostki lodu

Wskazówki i uwagi:

 • Możesz użyć dużej ilości piołunu, chociaż używasz go tylko do płukania. Zakręcić – tak, aby zakryć wnętrze filiżanki – i wyrzucić to, co zostało. Dla niektórych smak lukrecji może być przytłaczający, dlatego najlepiej zachować ostrożność i usunąć resztki alkoholu.
 • Nie spiesz się, aby wprowadzić zamieszanie. Kostka cukru musi całkowicie rozpuścić się w goryczce, zanim przejdzie do następnego kroku. Zapewnia to gładką konsystencję i równomiernie rozprowadza słodycz w całym napoju.
 • Aby przekręcić skórkę cytryny, odwróć ją żółtą stroną w dół (tj. w stronę koktajlu). Częściowo oderwij skórkę, aby uwolnić do napoju aromatyczne olejki i wzmocnić cytrusowy aromat. Aby zakończyć ruch, delikatnie potrzyj skórką o brzeg szklanki, aby z każdym łykiem można było poczuć smak cytrusów.

Informacje żywieniowe:

Kalorie: 171kalorie (9%) Węglowodany: 5G (dwa%) Tłuszcz: 0,01G Sód: 0,04mg Potas: 1mg Cukier: 4G (4%) Wapń: 0,04mg Żelazo: 0,01mg

Zastrzeżenie dotyczące wartości odżywczych

Przepisy napisane i wyprodukowane w Food Faith Fitness służą wyłącznie celom informacyjnym.

About the author

Amine

Leave a Comment