Vegetarian dinner ideas

Mięta pieprzowa jest dobra na refluks żołądkowy (naprawdę pomaga)

Written by Amine

Mięta pieprzowa jest faktycznie używana jako aromat w wielu różnych rzeczach. Podobnie jak pasta do zębów, guma, a nawet niektóre leki. Ale sama mięta pieprzowa ma pewne właściwości lecznicze.

Ale, Czy mięta pieprzowa jest dobra na refluks żołądkowy?

Niestety mięta pieprzowa nie może pomóc w przypadku refluksu żołądkowego. Wręcz przeciwnie, może pogorszyć sytuację. Aby zmniejszyć refluks żołądkowy, użyj odtłuszczonego mleka, imbiru, octu jabłkowego lub herbaty cytrynowej. Ale mięta pieprzowa może pomóc w niestrawności, IBS, bólach głowy i podrażnieniach skóry.

Ale musisz spożywać miętę we właściwy sposób. Upewnij się więc, że znasz właściwą ilość i metodę.

Mamy wszystkie procedury ograniczające refluks żołądkowy i prawidłowy sposób stosowania mięty pieprzowej. Dlaczego więc nie zeskoczysz w dół i nie osiągniesz oświecenia!

Czy mięta pieprzowa łagodzi refluks żołądkowy?

Refluks żołądkowy może być bardzo irytujący. Lepiej byłoby wziąć coś ziołowego zamiast jakiegokolwiek leku. Leki ziołowe dostosowują się do organizmu lepiej niż jakikolwiek inny lek. A jednocześnie może być naprawdę skuteczny.

Ale czy może wyleczyć refluks żołądkowy? Niestety NIE. Może rozluźnić mięśnie w pobliżu otworu żołądka i przełyku. Mięta pieprzowa może wepchnąć refluks żołądkowy z powrotem do przełyku, pogarszając podrażnienie. Dlatego nie należy przyjmować mięty pieprzowej podczas refluksu żołądkowego.

Przełyk to długa, muskularna rurka biegnąca od gardła do żołądka. Istnieją 3 części przełyku. Górna, środkowa i dolna. A na dole przełyku recytuje otwarcie żołądka.

Zażywanie mięty pieprzowej może wepchnąć kwas żołądkowy do ust. A to może zwiększyć irytację. Chociaż nie ma żadnych efektów refluks kwasu miętowego.

Na co pomaga mięta pieprzowa?

Mięta pieprzowa nie pomaga na refluks żołądkowy. Ale są inne scenariusze, w których mięta pieprzowa może ci pomóc. Mięta pieprzowa ma działanie odrętwiające. Dlatego może rozluźnić mięśnie ciała, jeśli masz problemy z którymkolwiek mięśniem.

Ale w szczególności są pewne rzeczy, które można uspokoić za pomocą mięty pieprzowej. Poniżej przygotowaliśmy ich listę.

Niestrawność

Trawienie może być trudne po zjedzeniu dużej ilości niezdrowego jedzenia. Ekstrakcja smażonych potraw i mięs może być trudna dla naszych żołądków. I tutaj mięta może ci bardzo pomóc.

Mięta pieprzowa może łagodzić mięśnie brzucha i poprawiać trawienie. Ponieważ mięta pieprzowa ma działanie odrętwiające, może rozluźnić mięśnie brzucha. A wtedy jedzenie może przejść szybciej.

Posiekaj liście mięty i gotuj je przez 5 minut. I to jest jak stosować liście mięty na rozstrój żołądka.

Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania mięty pieprzowej ze względu na niestrawność. Jeśli Twoja niestrawność jest związana z GERD, powinieneś unikać mięty pieprzowej. Przyczyna, która może nasilić uczucie zgagi.

Wzdęcia/wzdęcia

Jeśli czujesz się wzdęty lub masz wzdęcia, mięta pieprzowa może pomóc. W żołądku mogą gromadzić się gazy, co może być bardzo bolesne.

Mięta pieprzowa może rozluźnić mięśnie, wydalić gazy i zmniejszyć ból.

(IBS) Zespół jelita drażliwego

IBS może mieć wiele różnych objawów. Takie jak wzdęcia, gazy, ból, a nawet biegunka. Niektóre badania wykazały, że kapsułki miętowe powlekane dojelitowo mogą poprawić sytuację.

Wielu tak nazywa miętowy ból brzucha. Stosowanie olejku miętowego może poprawić Twoją sytuację.

Miętę można stosować, jeśli masz IBS. Dorośli i dzieci mogą przyjmować miętę pieprzową, jeśli mają IBS. Co więcej, w jednym badaniu odkryli również, że mięta pieprzowa może również zmniejszyć ból brzucha.

Podrażnienie i swędzenie skóry

Jak powiedzieliśmy wcześniej, mięta pieprzowa ma działanie odrętwiające. Jeśli więc odczuwasz podrażnienie lub swędzenie, mięta może tymczasowo zneutralizować ten obszar. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować pastę miętową i nałożyć ją na dotknięty obszar.

Pamiętaj, aby użyć świeżej mięty i nałożyć ją równomiernie.

Bóle głowy

Każdy ból związany z głową jest bardzo irytujący i bolesny. Przyczyn bólu głowy może być wiele. Ale mięta pieprzowa pomaga na chwilę uśmierzyć ból.

W tym scenariuszu przygotuj również pastę miętową. I rozprowadź pastę na czole. Po 10–15 minutach usuń miętę. Możesz odczuwać drętwienie, które łagodzi bóle głowy.

Bóle głowy

Jak spożywać miętę pieprzową?

Teraz wiesz, że mięta pieprzowa może ci pomóc w wielu sprawach. Ale jaki jest właściwy sposób spożywania mięty? Istnieją różne sposoby spożywania mięty pieprzowej. Ponadto cena jest inna dla dorosłych i dzieci. Dlatego przed rozpoczęciem sprawdź poniższą sekcję.

Dzieci

Nie podawaj mięty pieprzowej starszym dzieciom i niemowlętom. W szczególności nie należy stosować olejku miętowego na skórę dziecka. Mięta może poparzyć skórę, ponieważ dzieci mają bardzo wrażliwą skórę.

Jeśli się zastanawiasz, Jak stosować olejek miętowy w leczeniu refluksu żołądkowego? Olejek miętowy może również pogorszyć refluks żołądkowy.

Jeśli szukasz olejku miętowego do kupienia, sprawdź poniższe linki. Obydwa olejki mają wysoką koncentrację.

olejek miętowy

Ponieważ obie miętówki są silnie skoncentrowane, wystarczy kilka kropli.

Dodatkowo herbata miętowa może powodować pieczenie w jamie ustnej. Co może być szkodliwe dla wielu dzieci. Dlatego najlepiej unikać stosowania mięty pieprzowej u dzieci.

Wielu pyta, Czy herbata miętowa jest dobra na refluks żołądkowy? Nie, nie jest. Odpowiedź jest taka sama, Czy cukierki miętowe są dobre na refluks żołądkowy?

Ale jeśli naprawdę tego chcesz, użyj glicerytu miętowego. Co jest szczególnie odpowiednie dla dzieci. Dodatkowo stosować maksymalnie 1 lub 2 ml dziennie.

Dorośli ludzie

Dorośli mogą spożywać miętę pieprzową na różne sposoby. Wartość może się różnić w zależności od metody. Dlatego należy przestrzegać wymaganej ilości dla określonych metod.

  • Aby przygotować herbatę miętową, należy zalać szklanką wody 5 gramów liści. Pozostaw liście na 10 minut i gotowe do spożycia. Dodatkowo można pić duże ilości herbaty miętowej.
  • Jeśli zażywasz kapsułki z miętą pieprzową, przyjmuj 1 lub 2 kapsułki dziennie. Przyjmowanie dużych dawek kapsułek miętowych może być szkodliwe. Weź pod uwagę tylko kapsułki, jeśli masz IBS. Jeśli pytasz o kiedy najlepiej przyjmować kapsułki z olejkiem miętowym, jest przed posiłkami.
  • Jeśli boli Cię głowa, możesz zastosować olejek lub pastę miętową. Użyj etanolu z olejkiem miętowym i nałóż cienką warstwę na czoło. Cienka warstwa szybko odparuje i o to Ci chodzi.
  • W przypadku swędzenia i wysypki użyj pasty miętowej lub kremu na bazie mięty pieprzowej. Maść stosować maksymalnie 2 lub 3 razy dziennie.

Jakie pokarmy powodują refluks żołądkowy?

Istnieje wiele pokarmów, które mogą powodować refluks żołądkowy. Zwłaszcza żywność zawierająca dużo oleju. Takie jak fast food, smażone potrawy, ser, frytki, bekon, kiełbasa itp.

Nawet mięta pieprzowa może powodować refluks żołądkowy. Ponadto pomidory i owoce cytrusowe mogą również powodować refluks żołądkowy. Dlatego unikanie tych pokarmów lub spożywanie ich w minimalnych ilościach może zapobiec refluksowi żołądkowemu. Ale jak można zmniejszyć refluks żołądkowy? Dowiedzmy się o tym.

Jak ograniczyć refluks żołądkowy?

Jeśli cierpisz na refluks żołądkowy i zgagę, możesz zastosować domowe środki zaradcze. Postępuj zgodnie z poniższą listą, aby dowiedzieć się o domowych środkach zaradczych.

mleko

Używanie nabiału jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zastosować, gdy masz refluks żołądkowy.

Używanie mleka to dobra decyzja, ponieważ białko w mleku może redukować kwas. Na rynku dostępnych jest jednak wiele różnych rodzajów mleka. Jakiego rodzaju mleka należy używać? Powinieneś szukać rodzajów mleka odtłuszczonego.

Jeśli użyjesz pełnego mleka, może to pogorszyć sytuację. Ale odtłuszczone mleko może zatrzymać refluks żołądkowy w ciągu zaledwie kilku chwil. Odtłuszczone mleko może działać jak ściana pomiędzy otworem przełyku. Może również zapobiegać wypływaniu kwasu na górę.

czerwonowłosy

Najlepszym środkiem wspomagającym trawienie jest imbir. Ponadto imbiru można używać również w innych sytuacjach.

Imbir ma właściwości przeciwzapalne i zasadowe. Jeśli więc poczujesz pieczenie, spróbuj herbaty imbirowej. Może uspokoić żołądek i szybko sprawić, że poczujesz się lepiej.

ocet jabłkowy

Używanie większej ilości kwasu, gdy już walczysz z kwasem, wydaje się dziwne. Co więcej, nie ma żadnych badań potwierdzających to stwierdzenie. Ale wielu użytkowników stwierdziło, że bardzo łagodzi ich żołądek.

Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania octu jabłkowego. Nigdy nie używaj octu jabłkowego o pełnej mocy. Wsyp 1 lub 2 łyżeczki do szklanki ciepłej wody i wypij.

Herbata cytrynowa

Podobnie jak ocet jabłkowy, herbata cytrynowa może być nieco sprzeczna. Ponieważ sama herbata cytrynowa jest bardzo kwaśna. Ale nie powinieneś pić samej herbaty cytrynowej. Sok z cytryny należy wymieszać z ciepłą wodą i miodem.

Ta mieszanina wywoła efekt alkalizujący i zneutralizuje kwas żołądkowy. Dodatkowo miód zawiera naturalne przeciwutleniacze. Które mogą poprawić zdrowie komórek żołądka.

I to są co jest dobre na refluks żołądkowy. Ale w czym może pomóc mięta pieprzowa? Zeskoczmy poniżej i dowiedzmy się o mięty pieprzowej!

Często zadawane pytania

Czy mięta pieprzowa wpływa na leki przeciwcukrzycowe?

Mięta pieprzowa może wpływać na leki przeciwcukrzycowe. Może również wpływać na stan diabetyków. Mięta pieprzowa może obniżyć poziom cukru we krwi. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, mięta pieprzowa może je obniżyć. Jednak zbytnie jego zmniejszenie może spowodować hipoglikemię.

Czy mięta pieprzowa wpływa na leki na wątrobę?

Mięta pieprzowa może wpływać na leki na wątrobę. Ponieważ mięta pieprzowa działa głównie na wątrobę. I dlatego może zmniejszać lub nasilać działanie wielu leków na wątrobę. Jeśli zażywasz leki na wątrobę, skonsultuj się z lekarzem.

Czy leki przeciwnadciśnieniowe wpływają na miętę pieprzową?

Mięta pieprzowa może obniżyć ciśnienie krwi. Ale badanie opiera się na innych zwierzętach. Jeśli już zażywasz leki zmniejszające działanie leków przeciwnadciśnieniowych, mięta pieprzowa może znacznie wzmocnić działanie leku.

Ocena końcowa

Więc to było wszystko, co musieliście wiedzieć Mięta pieprzowa jest dobra na refluks żołądkowy. Mięta pieprzowa jest dobra na wiele rzeczy, ale nie na refluks żołądkowy.

Przed zażyciem jakiegokolwiek zioła skonsultuj się z lekarzem, ponieważ lek jest bardzo ważny. Ponadto istnieją inne sposoby zapobiegania lub ograniczania refluksu żołądkowego.

Powodzenia ze zdrowiem!

About the author

Amine

Leave a Comment