Vegetarian dinner ideas

8 mitów na temat diety, ćwiczeń i snu

Written by Amine

Te osiem założeń dotyczących diety, ćwiczeń i snu musi przejść test wąchania.

Mit nr 1: Popularne diety istnieją wszędzie, więc muszą działać

Szybko schudnąć. Choć jest to kuszące, najpopularniejsze diety modowe, a jeszcze bardziej znane jako Keto, kładą nacisk na ograniczanie spożycia składników odżywczych. Zwykle odbywa się to poprzez zakaz całych grup żywności. Na przykład Keto wyklucza wszystkie zboża, warzywa i owoce z wyjątkiem niektórych jagód. Wycinanie niezbędnych mikroelementów jest niezdrowe, a restrykcyjne diety „na dłuższą metę zwykle zawodzą”

Badania pokazują, że zmiana diety może przedłużyć życie o 13 lat.

Nina Taylor, menedżerka ds. edukacji w Krajowym Sojuszu na rzecz Zaburzeń Odżywiania, stwierdziła, że ​​w dłuższej perspektywie to ograniczenie prowadzi raczej do przyrostu masy ciała niż do jej utraty.
Zmiana masy ciała jest również nazywana dietą jo-jo. Badania wykazały, że taki styl odżywiania zwiększa ryzyko nagłej śmierci sercowej i choroby niedokrwiennej serca u kobiet.
Badania wykazały, że przestrzeganie diety roślinnej, ograniczenie spożycia cukru i ograniczenie bezmyślnego jedzenia to świetny sposób na przedłużenie życia.

Mit nr 2: Możesz zabrać telefon do łóżka

Badania wykazały, że ekspozycja na światło podczas snu może prowadzić do otyłości i innych poważnych problemów zdrowotnych.
Ostatnie spojrzenie na Twoje kanały w mediach społecznościowych, zanim zgasną światła, to coś, czego każdy pragnie. Badania pokazują, że korzystanie ze smartfona w nocy wiąże się z trudnościami w zasypianiu, skróceniem czasu snu, a nawet zaburzeniami nastroju.

Twój telefon świeci niebieskim światłem w Twoje oczy. Zmniejsza to produkcję melatoniny, hormonu regulującego zegar biologiczny. Eksperci zalecają unikanie światła w spektrum LED na godzinę przed snem.
Ważne jest, aby nie zabierać do łóżka telefonu komórkowego ani jego szkodliwego niebieskiego światła. Aby pomóc Ci wstać, użyj starego budzika.

Mit nr 3: Media społecznościowe mogą motywować Cię do ćwiczeń i diety

Badania pokazują, że młodzi ludzie wierzą, że oglądanie filmów o diecie i fitnessie na TikToku lub Facebooku pomoże im stać się lepszą wersją siebie, twierdzi Taylor.
Taylor stwierdziła, że ​​wierzy, że dzięki temu będą bardziej zmotywowani do ćwiczeń lub utraty wagi. Może to jednak prowadzić do niezadowolenia z ciała, porównań społecznych i wielu problemów związanych z wagą i ciałem. Są to wszystkie czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania.

Taylor stwierdziła, że ​​eksperci obawiają się, że po pandemii dysforia ciała mogła się nasilić. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych w izolacji i w obliczu zakłóconych rutyn.
Powiedziała, że ​​zaburzenia odżywiania można wykorzystać jako mechanizm radzenia sobie. To sposób na kontrolowanie swoich emocji i radzenie sobie z nimi.
Eksperci uważają, że jedzenie intuicyjne to naturalny sposób wsłuchiwania się w sygnały organizmu dotyczące głodu i sytości. Może to prowadzić do zdrowszego sposobu odżywiania. Czasami nazywana jest „antydietą”.

Mit nr 4: Możesz spać dłużej, naciskając przycisk Drzemka

Te mity dotyczące snu mogą uniemożliwić Ci spokojną noc.
Gdy nadchodzi poranek, Twoje ciało zbliża się do ostatniego szybkiego ruchu gałek ocznych, czyli cyklu „snu”. Naciśnij drzemkę, a Twój mózg natychmiast wejdzie w nowy cykl snu. Eksperci mówią. Prawdopodobnie będziesz w połowie cyklu, gdy kilka minut później włączy się alarm, a następnego dnia poczujesz się oszołomiony. Będziesz czuć się bardziej zmęczony.
Wskazówka: umieść budzik obok łóżka, aby móc go wyłączyć. Nie możesz powiedzieć Alexie ani Google, aby to wyłączyły. To jest oszukiwanie.)

Mit nr 5: Sytuacje mogą pomóc w utracie tłuszczu z brzucha

Ćwiczenia spalają tłuszcz wszędzie, a nie tylko w obszarach, na które chcesz celować.
Doktor Angela Smith, była prezes American College of Sports Medicine, stwierdziła, że ​​można ćwiczyć, aby zwiększyć siłę, ale nie w celu redukcji tkanki tłuszczowej.
Eksperci zalecają zwiększenie cardio, aby stracić tłuszcz. Możesz osiągnąć zrównoważony program ćwiczeń, mieszając intensywność treningu, włączając wysoką i niską intensywność.

Mit 6: Kiedy nie możesz spać, lepiej zostać w łóżku i zamknąć oczy

Eksperci twierdzą, że pozostawanie w łóżku dłużej niż 20 minut, kiedy nie śpisz, jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. To sprawia, że ​​Twój mózg kojarzy łóżko z brakiem snu. Przewlekła bezsenność może wynikać z takiego zachowania.
„To sprzeczne z intuicją, ale spędzanie czasu w łóżku na jawie zamienia łóżko w fotel dentystyczny” – powiedział CNN Michael Grandner (ekspert ds. snu i psycholog kliniczny).
Zamiast tego wstań i zajmij się czymś nudnym, aż zaśniesz. Włączaj i wyłączaj światła i nie sprawdzaj telefonu ani laptopa.

Mit nr 7: Aby zmienić typ budowy ciała, muszę od razu ćwiczyć lub jeść

Taylor powiedziała, że ​​istnieje przekonanie, że ćwiczenia lub dieta mogą zmienić typ ciała. Taylor powiedziała, że ​​szczególnie wśród młodszych ludzi panuje przekonanie, że jeśli będziesz lepiej się odżywiać i więcej ćwiczyć, twoje ciało będzie wyglądać w określony sposób. Jednak wszystkie są normalne i zdrowe.
Genetyka i inne czynniki mogą powodować, że nasze ciała przybierają różne kształty i rozmiary.
Smith twierdzi, że geny są niezbędne do zrozumienia wpływu ćwiczeń na organizm. Powiedziała, że ​​jeśli twoi rodzice mają ponad 180 cm wzrostu, nie będziesz mogła startować w gimnastyce. Część z nich może wynikać z wielkości i kształtu mięśni, a część może zostać określona na podstawie równowagi hormonalnej podanej przy urodzeniu.
Taylor oświadczył, że nie wierzy, że ktokolwiek może przybrać na wadze, schudnąć lub uzyskać takie ciało, jak twierdzi. Taylor powiedziała, że ​​zawsze będzie różnorodność ciał. Nie powiedzielibyśmy: „Powinieneś mieć wyższe ciało” lub „Powinieneś mieć krótsze ciało”, prawda?

Mit 8: Suplementy kulturystyczne promowane w mediach społecznościowych

John Xerogeanes z Emory Orthopaedic & Spine Center, szef medycyny sportowej i profesor ortopedii, młodzież licealna i studencka może czuć, że potrzebuje suplementów kulturystycznych.
„Największym problemem, jaki mam z pacjentami, jest suplementacja” – powiedział Xerogeanes. „Jakiś influencer wprowadził na rynek coś całkowicie nielegalnego i nagle dzieciak mówi: «Hej! Mogę brać ten suplement i dzięki temu zyskam mięśnie brzucha.

Powiedział, że jest to problem, ponieważ amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków musi uregulować branżę suplementów.
Xerogeanes powiedział, że chociaż etykieta może mówić jedno, trzeba wiedzieć, co zawiera. „Producenci mogą dodawać do swojej mieszanki inne minerały lub stymulanty. Dlatego niektórzy sportowcy ze szkół średnich i studentów uzyskują pozytywne wyniki testów na obecność narkotyków”.

Powiedział, że współpracował z zespołami uniwersyteckimi i powiedział im: „Mówię im, że jeśli zamierzasz stosować jakiś suplement, musimy przyjrzeć się suplementowi i przetestować go niezależnie”.

Badania pokazują, że suplementy nie będą potrzebne, jeśli stosujesz zdrową, zbilansowaną dietę, chyba że jesteś w ciąży, jesteś w podeszłym wieku lub masz ograniczenia dietetyczne.

About the author

Amine

Leave a Comment