Quick dinner ideas

Surowa toskańska sałatka z jarmużu – 101 książek kucharskich

Written by Amine

czasami A Dobry Sałatka z jarmużem jest w porządku. To jeden z takich momentów. Jestem w domu. Moja walizka jest rozpakowana. Moje pranie się skończyło. Świeże kwiaty wracają do doniczek Masona, a lawina poczty jest, szczerze mówiąc, ignorowana. Czas dojazdu z naszego apartamentu w spadkodawca do naszych drzwi w San Francisco: dwadzieścia godzin. 20. Godziny. Nawet pisanie tego boli. Po takich podróżach przez kilka dni po powrocie do domu mam ochotę na wyjątkowo zdrowe jedzenie. Tym razem pierwszego dnia po powrocie przygotowałam niezwykle satysfakcjonujący lunch inspirowany dwoma przepisami, w tym sałatką z surowej kapusty toskańskiej z książki kucharskiej Melissy Clark – W kuchni z dobrym apetytem.

Ta sałatka: prosta, ale o wiele więcej

Porozmawiajmy o tym. Podstawą tej sałatki jest duża ilość jarmużu zmieszanego z żywym dressingiem cytrynowo-pecorino. Przepis wymaga tylko kilku składników, ale wszystkie dostarczają – chrupiąca, opiekana bułka tarta, płatki czerwonej papryki, dobra oliwa z oliwek. Proste, ale wyjątkowe. Jeśli mi nie wierzysz, przeczytaj komentarze. ludzie absolutnie Miłość To.
Sałatka z jarmużu posypana bułką tartą w dużej misce

Jest to więc sałatka, którą zrobiłam na nieformalny lunch, ale wyobrażam sobie, że zrobię ją też dla przyjaciół lub rodziny. Mogę sobie wyobrazić niezliczone sposoby na przekształcenie tego w jednodaniowy posiłek. Zrób dodatkowy sos, dodaj trochę farro do mieszanki i na wierzch połóż na przykład jajko w koszulce. Możesz też dodać trochę pieczonej dyni wraz z jarmużem. Lub przygotuj bardziej mieloną wersję przed złożeniem każdego z nich coś w misce pikantnej komosy ryżowej. Zjadłem sałatkę wraz z sałatką Tofu Melissy z marynatami musztardowymi, podaną na tostowym chlebie pszennym z makiem. W tamtej chwili niewiele rzeczy smakowałoby lepiej.

Wskazówki dotyczące sałatki z jarmużu

  • Jeśli obawiasz się, że jarmuż będzie zbyt twardy, aby cieszyć się nim na surowo, pokrój go w węższe paski. Przepis wymaga 3/4 cala, ale możesz użyć połowy tego lub nawet spróbować wersji ogolonej – bardziej przypominającej sałatkę coleslaw.
  • Przepis wymaga polania jarmużu sosem i pozostawienia go na pięć minut. Możesz zostawić go na dłużej lub wyrzucić na dłużej, jeśli chcesz bardziej zmiękczyć liście jarmużu.

Sałatka z jarmużu posypana bułką tartą w dużej misce

Wariacje

Wyciągam pewne różnice z komentarzy, ponieważ wielu czytelników jest niezwykle podekscytowanych gotowanymi wersjami, które im smakują.

  • Lindsey wspomniała: „Najpierw podsmażyłam krążki cebuli, dodałam jarmuż, zwiędłam i zrobiłam ciepłą sałatkę (ten sam sos). To był OGROMNY hit i dobra odmiana na zimną pogodę.
  • Honeybear popiera pomysł wypróbowania wersji gotowanej”Zostało mi trochę, więc przełożyłam je do żelatynowej formy i piekłam w temperaturze 300 stopni przez 10-15 minut, aż było chrupiące. TAK!!”

drewniany stół jadalny z miską sałatkową i mniejszymi talerzami z kanapkami

Więcej sałatek z jarmużem

Członkowie 101 książek kucharskich

przyprawy, zioła, wiórki kwiatowe ekspres nocny w tygodniu

Subskrypcja premium bez reklam obejmuje:
-Treść bez reklam
-Przepisy do druku
Przyprawa / Zioło / Kwiat / Skórka Zbiór przepisów w formacie PDF
Nocny ekspres w tygodniu Zbiór przepisów w formacie PDF
-Premia niespodzianka przez cały rok

przyprawy, zioła, wiórki kwiatowe
ekspres nocny w tygodniu

About the author

Amine

Leave a Comment