Quick dinner ideas

solidny

Written by Amine


Tworzę ten post w stylu pytań i odpowiedzi na podstawie wszystkich pytań otrzymanych na Instagramie! Mam nadzieję, że to odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Kiedy zacząłeś od produktów stałych?

6 miesięcy! Naprawdę nie wydawało mi się, żeby wcześniej byli gotowi i/lub zainteresowani.

Od jakich pokarmów zaczynałeś?

Warzywa gorzkie – Jarmuż był jego pierwszym pożywieniem. Niemowlęta mają tendencję do przepadania za słodyczami (mleko matki jest słodkie), dlatego ważne jest, aby podawać im zarówno warzywa, jak i owoce, w przeciwnym razie będą miały ochotę tylko na owoce! Jednakże osobiście uważam, że ważne jest również, aby Twoje dziecko miało pozytywne pierwsze doświadczenia z jedzeniem, więc jeśli nienawidzi brokułów, a Ty nadal mu je podajesz, może mieć negatywne skojarzenia z wysokim krzesełkiem/jedzeniem w ogóle. Kieruj się intuicją – jeśli myślisz, że pokochają mus jabłkowy, zacznij od tego, aby byli bardziej otwarci na próbowanie czegokolwiek innego, co mają na łyżce! Po zrobieniu tego kilka miesięcy temu Scarlett nadal woli słodycze, a Ella lubi WSZYSTKO. Pamiętaj, że podobnie jak dorośli, dzieci również mają swoje preferencje! Uważam, że w tym wieku możemy pomóc w budowaniu pozytywnych skojarzeń i nawyków żywieniowych.

Dlaczego nie zacząłeś od płatków zbożowych?

Myślę, że płatki zbożowe to naprawdę oldschoolowy sposób. W dawnych czasach podawanie płatków śniadaniowych było sposobem na napełnienie brzucha dziecka, dzięki czemu mogło spać przez całą noc. Nie ma nic złego w dawaniu płatków śniadaniowych, ale owoce i warzywa są o wiele bardziej pożywne, więc dlaczego nie zacząć od tego!

Czy odstawiasz dziecko od piersi?

Tak, ale daję też puree! Posiadanie bliźniaków dwujajowych naprawdę pozwala mi zobaczyć, jak różne jest każde dziecko. Twoje dziecko nie będzie takie jak moje, więc zastanów się, co sprawdzi się w przypadku Twojej rodziny. Na przykład Ella KOCHA jedzenie i zje dowolną konsystencję lub smak, jaki jej podano, lub sama się nakarmi. Scarlett natomiast uwielbia przeciery owocowe, ale znalezienie innych tekstur i gorzkich smaków zajęło jej trochę czasu. Scarlett odstawienie od piersi pod okiem dziecka naprawdę pomogło jej pokochać jedzenie, ponieważ miała kontrolę nad tym, ile/co trafiało do jej ust. Pomyśl o tym, wyobraź sobie, że ktoś wkłada Ci do ust łyżkę, a Ty nie masz pojęcia, co się w niej znajduje? To nie jest takie atrakcyjne. Odsadzanie pod kontrolą dziecka może na początku być trochę przerażające, ale z biegiem czasu poczujesz się znacznie bardziej komfortowo z odruchami wymiotnymi, bałaganem i… och, mówiłem „bałagan”? 🙂 Konto Solid Starts na Instagramie to niesamowite źródło informacji, które pomogło mi zrozumieć, w jaki sposób karmimy nasze dzieci, co może w przyszłości doprowadzić do wybredności.

Jakie jedzenie im podajesz?

Przez pierwsze kilka tygodni karmy podawaliśmy indywidualnie ze względu na alergię/smak. Na przykład, jeśli podamy mieszankę owsa, jabłek i masła orzechowego i nastąpi reakcja, skąd mam wiedzieć, który pokarm ją spowodował, jeśli ją zmieszam? Jest to szczególnie ważne w przypadku powszechnych alergenów. Pamiętaj, aby podawać je same lub z czymś, o czym wiesz, że nie jest alergenem. Nadal zawsze podaję im mieszankę zacierową i odsadzanie pod nadzorem dziecka. Na przykład dałbym im kawałek awokado, który pomaga im w pracy, ale z dodatkiem puree z brokułów, żeby wiedzieć, że coś naprawdę zostało połknięte. W przypadku odsadzania pod nadzorem dziecka większość pożywienia jest wykorzystywana do eksploracji, a nie do jedzenia. W porządku! Uważam, że ważne jest, aby dzieci poznawały różne smaki i tekstury, zarówno poprzez dotyk, jak i smak. Chociaż sprzątanie jest wyczerpujące, myślę, że pozwolenie im na lekkie zabrudzenie pomoże w stworzeniu pozytywnej relacji wokół jedzenia. Jeśli będziemy je stale czyścić i mówić „nie, nie, nie”, nie będą zachęcane do eksploracji.

Ile oni jedzą?

W wieku 6 miesięcy karmiłam je tylko raz dziennie i byłabym szczęśliwa, gdyby cała łyżeczka dotarła do ich żołądków. W wieku prawie 9 miesięcy jedzą trzy posiłki dziennie! Nie martw się, jeśli Twoje dziecko jeszcze nie je, na pewno to zrobi! Ella kochała wszystko od pierwszego dnia. Scarlett potrzebowała prawie 6 tygodni, aby naprawdę pokochać jedzenie i przestać panikować podczas posiłków. Nigdy jej do tego nie zmuszałem. Jeśli była nieszczęśliwa w swoim wysokim krzesełku, to była! Ponieważ nadal mają swoją formułę, nie muszę się martwić. Głęboko wierzę, że dziecko nie pozwoli się zagłodzić. Są ludźmi i czasami są bardzo głodni, a innym razem nie tak bardzo! Jeżeli Twoje dziecko nie przybiera na wadze/nie rośnie zgodnie z krzywizną, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Jakie są Twoje „ulubione” posiłki?

Zawsze mam w zamrażarce puree warzywne, gotowe do użycia na wypadek, gdybym nie miała czasu na mycie i pieczenie/gotowanie dla nich warzyw. Mogę podgrzać kostki w mikrofalówce i wiem, że przynajmniej mają warzywa. Omlety, puree z batatów, awokado, naleśniki, pieczone warzywa, pieczone jabłka, klopsiki z kurczaka, banany, truskawki, pomarańcze, hummus, puree z czarnej fasoli, płatki owsiane, masło orzechowe, zupy itp. , po prostu nie dodajemy do nich soli ani słodzików! Ach, ja też uwielbiam torebki od Bio Italia – wszystkie organiczne i bez dodatku konserwantów.

Jakich krzesełek używasz? Jakie są zalety i wady?

Używamy Stokke Tripp Trapp i uwielbiamy to! Plusy: Niewielka powierzchnia – ważne, jeśli potrzebujesz dwóch lub masz małą przestrzeń. Tak łatwe do czyszczenia! Wygląda też naprawdę uroczo! Wady: Drogie, trudne do umieszczenia dziecka w foteliku i należy zachować szczególną ostrożność podczas zakładania tacki, gdy dziecko znajduje się w foteliku!

Ulubione narzędzia?

Uwielbiam maty i łyżki EZPZ oraz proste łyżki Playtex lub Dr. Browns! Jeśli chcą nauczyć się samodzielnie karmić za pomocą przyborów kuchennych, są one naprawdę świetne! Jedną z naszych opcji ząbkowania są te silikonowe gryzaki, które są świetne, jeśli nie masz nic gotowego. Po prostu wrzuć trochę świeżych owoców lub warzyw i gryzą! Dziewczyny uwielbiają pić wodę z tego kubka ze słomką. Aby ich tego nauczyć, po prostu wyolbrzymiłem czynność picia przez słomkę, a oni poszli za mną! Ella zrozumiała od razu, Scarlett potrzebowała kilku tygodni, żeby to zrozumieć! Daj temu czas. Na koniec uwielbiamy silikonowe śliniaki Lou Lou Lollipop. Zostawiam śliniaczek pod spodem dla dodatkowej ochrony odzieży!

Jak wygląda Twój harmonogram posiłków?

Oto jak wyglądają nasze dni przez większość dni w wieku prawie 9 miesięcy!
7:00 – butelka
8:30 – ciała stałe
9:00 – drzemka
10:30 – butelka
12:35 – ciała stałe
13:15 -dzień
15:00 – butelka
17:00 – ciała stałe
18:00 – butelka
18:30 – spać

Podsuwajcie nam pomysły na posiłki!

Absolutnie… powoli wracam do pracy i mam mnóstwo pomysłów na Clean Eating Goddess, które będą zawierać regularnie zaplanowane treści i nowe treści dla mamy/taty!

About the author

Amine

Leave a Comment