Quick dinner ideas

Kanapka Frittata – 101 książek kucharskich

Written by Amine

Co kilka miesięcy znajduję się w San Diego. Generalnie hrabstwo North, niedaleko miejsca, w którym studiowałem. Uwielbiam ten odcinek wybrzeża (Instytut Salka! Encinitas!) i schodzimy w dół, kiedy tylko możemy. Wycieczka w te okolice nie jest kompletna bez odważenia się na ruch uliczny w La Jolla i odwiedzenia Wayfarer Bread. To sąsiedzka piekarnia marzeń zlokalizowana w Bird Rock. Zwykle mają w menu kanapkę z frittatą i jeśli jesteśmy tam na lunch, to właśnie to zamawiam. Wersja, którą jadłam w kwietniu zeszłego roku, zawierała szparagi, awokado i aioli z cebulą, z plasterkami frittaty i plasterkami sera cheddar z papryką Hatch, umieszczone pomiędzy plasterkami pięknego zakwasu. Zepsułem to, ale uwielbiałem każdy kęs.


Po powrocie do domu próbowałem ulepszyć moją grę w kanapkę z frittatą. Frytki z patelni są niezwykle wszechstronne i wygodne, ale dopóki nie spróbowałem kanapki Wayfarer, najbardziej lubiłem plastry pan frittata jako składnik miski ryżowej, dodatek do jakiejś ziemniaczanej przekąski na drugie śniadanie lub jako składnik przygotowywany do śniadaniowych burritos . Ale ostatnio, jeśli coś zrobię i mam dobry chleb, nadaję się do kanapek Wayfarer, napadam na lodówkę i sięgam po nią. Oto najnowsza ulubiona wersja, sporządzona z wielu składników, które prawdopodobnie rozpoznasz z poprzednich przepisów opublikowanych tutaj!
kanapka frittata na papierze pergaminowym

Kanapka Frittata: składniki

  • Dobry chleb: Dobre kanapki są robione ze świetnym chlebem. W przepisie podaję pewne zalecenia, ale dodatkowe punkty za te domowe. Jeszcze bardziej wyjątkowy smak ma kanapka zapiekana z domowym chlebem. Wznoszę tost za tę kanapkę.
  • Dobry folder: Do tej kanapki używam pasty aioli z papryką serrano i czosnkiem. Będziesz mieć resztki i możesz je wykorzystać, aby wszystko było smaczne i smaczniejsze.

składniki kanapek frittata na blacie kuchennym, w tym jajka, pomidory, aioli, sałata

  • Warzywa sezonowe: Umieściłam tu sałatę i pieczone pomidorki koktajlowe. Do tego dojrzałe awokado. Frittata w kształcie liścia była również wypełniona dużą ilością posiekanego jarmużu i zielonej cebuli. Idź z porą roku lub czymkolwiek chce Twoja rodzina!
  • Foliowa frittata: Jeśli upieczesz blachę w niedzielę, wystarczy Ci na zrobienie kilku kanapek przez cały tydzień.

widok z boku pomocy na kanapkę z patelnią wraz z wykałaczką

Kanapka frittata na zdjęciu zrobiona jest z domowego chleba – to nie do końca focaccia, nie do końca nan-e barbari, ale coś w tym stylu.

dłoń trzymająca kanapkę z frytkami

Wariacje

Sposobów na wypróbowanie tej kanapki jest nieskończenie wiele. Zacznij od zabawy chlebem. Można tu zobaczyć chleb, który lubię używać, ale nigdy nie można się pomylić, jeśli użyje się świetnego zakwasu. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zmiany składników dodanych do frittaty. Lubię używać tego składnika jako sposobu na pracę z zieleniną i/lub ziołami, ale można go uzupełnić karmelizowaną cebulą lub pieczonymi warzywami sezonowymi. Można również handlować spreadami i slatherami. Mocne smaki są tu mile widziane, więc nie wahaj się pracować z różnymi paprykami, czosnkiem, przyprawami i pastami.
kanapka z wyjętym dużym kęsem

Więcej przepisów na kanapki

Członkowie 101 książek kucharskich

przyprawy, zioła, skórka kwiatowa nocny ekspres w tygodniu

Subskrypcja Premium bez reklam obejmuje:
-Treść bez reklam
-Przepisy do druku
Przyprawa / Zioło / Kwiat / Skórka Zbiór przepisów w formacie PDF
Ekspres wieczorny w tygodniu Zbiór przepisów w formacie PDF
-Premie niespodzianki przez cały rok

przyprawy, zioła, skórka kwiatowa
nocny ekspres w tygodniu

About the author

Amine

Leave a Comment