Quick dinner ideas

Jak upiec czosnek – promieniejący piekarz

Written by Amine

Dowiedz się, jak w łatwy sposób upiec czosnek, aby uzyskać kremowy, bogaty czosnek, lekko karmelizowany i z odrobiną słodyczy. Będziesz chciał rozsmarować i przykryć wszystko, od tostów po makarony, zupy i wiele więcej!

Zbliżenie pieczonego czosnku po pieczeniu w piekarniku

Jak upiec czosnek – smaczny sposób

Czy kiedykolwiek spacerowałeś ulicą i od razu poczułeś ślinę na widok cudownie ostrego i aromatycznego zapachu pieczonego czosnku? Cóż, dzisiaj czeka Cię niespodzianka, ponieważ uczymy się piec czosnek!

Pomyśl o niebiańskich, idealnie karmelizowanych brzegach, gładkim, kremowym środku i lekko słodkim smaku pieczonego czosnku. Dzięki zaledwie 3 składnikom i kilku minutom przygotowania jesteś na najlepszej drodze do rozkoszowania się najlepszym pieczonym czosnkiem w historii!

składniki pieczonego czosnku, w tym główki czosnku, oliwa z oliwek, sól i pieprz

Składniki na pieczenie czosnku

Do dzisiejszego kursu pieczenia czosnku wystarczą Ci tylko 3 proste składniki! Połączenie tych prostych składników pozwala stworzyć łatwą i elegancką doskonałość, jaką jest pieczony czosnek.

 • Czosnek – użyjesz główek czosnku, aby upiec czosnek szybciej niż pojedyncze ząbki.
 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia – Lubię używać oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia ze względu na jej właściwości zdrowotne dla serca, przeciwutleniacze i witaminy.
 • Sól i pieprz – można dodać do smaku – więcej dla zasolenia i pikanterii, mniej dla łagodniejszego smaku. Gdy już poznasz ten podstawowy przepis na pieczony czosnek, możesz pokusić się o przygodę i dodać takie składniki, jak tymianek, pieprz i wiele więcej!

jak smażyć czosnek

Kiedy już nauczysz się piec czosnek, będziesz się zastanawiać, dlaczego nie zrobiłeś tego wcześniej! Oto proste kroki pieczenia czosnku w piekarniku wraz z samouczkiem fotograficznym. Pamiętaj, aby sprawdzić kartę przepisu na końcu tego postu, aby uzyskać dokładne wymiary i instrukcje dotyczące czasu.

Rozgrzej i obierz czosnek

Najpierw rozgrzej piekarnik do 400°F. Następnie zdejmij odpowiednią ilość papierowej skórki z każdej główki czosnku. Pamiętaj, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo, aby głowy pozostały nienaruszone.

Dwa zdjęcia przedstawiające sposób przygotowania pieczonego czosnku – obranie skórki i odcięcie wierzchołka

przyciąć głowy

Następnie za pomocą noża odetniesz około ¼ do ½” wierzchołka każdej główki czosnku.

Pokrój na tyle, aby odsłonić każdy ząbek czosnku i zapewnić równomierne pieczenie.

Utwórz torebkę foliową do pieczenia czosnku w piekarniku

Teraz weź duży arkusz folii aluminiowej i dociśnij krawędzie do góry, tworząc „łódkę” na blasze do pieczenia. Pamiętaj o pozostawieniu zwisu – zostanie on później połączony, tworząc woreczek.

Następnie włóż główki czosnku do łódki.

Dwa zdjęcia pokazujące sposób przygotowania pieczonego czosnku – umieszczenie czosnku w foliowym woreczku do pieczenia

Czosnek skropić oliwą i przyprawami

Następnie skrop każdą główkę czosnku oliwą z oliwek. Palcem rozprowadź i wmasuj olejek w zaskórniki.

Następnie posyp każdą główkę solą i pieprzem do smaku.

Dwa zdjęcia pokazujące jak wykonać ten przepis – skropione oliwą z oliwek

Zamknij aluminiową torebkę

Weź dwa końce zwisu folii i ściśnij je razem, zamykając torebkę foliową.

Pamiętaj, aby owinąć folię wokół główek czosnku, aby zapobiec ich sklejaniu się podczas pieczenia.

upiec czosnek

Ostrożnie włóż blachę do pieczenia do piekarnika. Piec przez 45-65 minut, aż uzyska złoty kolor.

Zdjęcie przedstawiające efekt końcowy tego przepisu w naczyniu do pieczenia z oliwą z oliwek, solą i pieprzem

Otwórz, pokrój i ciesz się pieczonym czosnkiem!

Po upieczeniu wyjąć blachę z piekarnika. Ostrożnie otwieraj opakowania foliowe, aby uniknąć poparzenia parą.

Następnie odetnij brzegi skórki niczym papier, tworząc otwór, przez który będziesz mógł wyciągnąć pieczony czosnek.

Mam nadzieję, że nauka pieczenia czosnku sprawi Ci przyjemność! Koniecznie zostaw komentarz poniżej i daj mi znać, co myślisz – to naprawdę bardzo pomaga!

Pytania i odpowiedzi

 • Jak długo piec czosnek? Określenie czasu pieczenia czosnku zależy od temperatury i ilości. W tym przepisie omówię pieczenie czosnku w temperaturze 400°F. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat różnych temperatur, zobacz pytania poniżej.
 • Jak upiec czosnek w piekarniku? Z główek czosnku zdejmij skórkę, odetnij końcówki, skrop/smaruj oliwą z oliwek i posyp przyprawami. Następnie upiec na złoty kolor. Koniecznie sprawdź kartę z przepisami, aby poznać szczegóły!
 • Jak upiec czosnek we frytkownicy? Aby upiec czosnek we frytkownicy, zdejmij skórkę z główek czosnku na tyle, aby czosnek pozostał nienaruszony, a następnie odetnij wierzchołki głów. Następnie skrop i posmaruj odsłonięte goździki oliwą z oliwek, solą i pieprzem. Owiń każdą główkę w zaokrąglony woreczek, unikając kontaktu z folią aluminiową. Ustaw frytownicę na 390°F i piecz przez 20-30 minut lub do złotego koloru. Pamiętaj, aby sprawdzić, aby uniknąć poparzeń.

Jak przechowywać pieczony czosnek

Możesz nie chcieć zjeść wszystkich 3 pieczonych główek czosnku na raz (tak). Oto kilka sposobów przechowywania pieczonego czosnku, w zależności od tego, jak długo chcesz go przechowywać.

pieczony czosnek z bliska, aby pokazać teksturę

Przechowuj pieczony czosnek przez kilka dni.

Aby przechowywać pieczony czosnek do 3 dni, wystarczy umieścić całe główki pieczonego czosnku w zamykanym pojemniku w lodówce.

Lub przechowuj pieczony czosnek przez kilka tygodni.

Umieść upieczone główki czosnku w szczelnym, zamkniętym pojemniku. Całość zalać olejem w celu konserwacji. Następnie szczelnie zamknij i przechowuj w lodówce do 2 tygodni.

Przechowywanie końcówki czosnku

Upewnij się, że pieczony czosnek nie jest zrumieniony, papkowaty lub śmierdzący – wszystko to może oznaczać, że czosnek się zepsuł. Zapamiętać, Jeśli masz wątpliwości, wyrzuć to. (Lub kompost!)

Na koniec zamroź pieczony czosnek na kilka miesięcy.

Aby dłużej przechowywać pieczony czosnek, zamroź go! Możesz:

 • usuń każdy ząb pieczonej główki i włóż goździki do pustej foremki na kostki lodu. Wbij po kilka goździków w każdą szczelinę, aż będą prawie spłaszczone i sklejone. Zamrozić, aż stwardnieje, wyjąć i użyć w razie potrzeby.
 • zamrażać pojedyncze zaskórniki na talerzu lub blasze do pieczenia. Po stwardnieniu umieść wszystkie zamrożone goździki w torbie do przechowywania. Zamrażaj do momentu użycia.
 • Można też po prostu zamrozić całą główkę czosnkuale to oznacza, że ​​będziesz musiał wszystko rozmrozić, aby usunąć potrzebną w danym momencie ilość zaskórników.
nasz ulubiony

przepisy na czosnek

Kocham cię!

Czy dobra (no dobra, zła) gra słów nie wywołuje uśmiechu? 🙂 Wiedz, że (c) Cię kocham i doceniam! Daj mi znać, co myślisz o nauce gotowania pieczonego czosnku. Naprawdę nie mogę się doczekać, aż usłyszę o tym wszystkim. ‘Do następnego…

Przesyłam Wam wszystkim mój goździk, a może nawet gołębicę, całuję Demeter ❤️

🧄 📸 🧄

📸 Czy zrobiłeś ten przepis na pieczony czosnek? Zrób zdjęcie i udostępnij je na Instagramie z hasztagiem #promiennybaker i zaznaczanie @beamingbaker. Bardzo chciałbym zobaczyć! 📸

Wydruk

zegar ikona zegarasztućce ikona sztućcówflaga ikona flagiteczka ikona folderuInstagrama ikona instagramaPintereście ikona PinterestaFacebook ikona Facebookawydruk ikona wydrukukwadraty ikona kwadratuserce ikona sercasolidne serce ikona serca

Opis

Dowiedz się, jak w łatwy sposób upiec czosnek, aby uzyskać kremowy, bogaty czosnek, lekko karmelizowany i z odrobiną słodyczy. Będziesz chciał rozsmarować i przykryć wszystko, od tostów po makarony, zupy i wiele więcej! 1. Rozgrzej piekarnik do 400°F.
 2. Z główki czosnku zdejmij zewnętrzną warstwę papierowej skórki – zatrzymaj się, zanim usuniesz ją tak mocno, aby główka czosnku się rozpadła. Chcesz, aby główka czosnku była nienaruszona.
 3. Przytnij końce każdej główki czosnku, odcinając około ¼ do ½”. Spowoduje to odsłonięcie wewnętrznych części każdego ząbka czosnku.
 4. Na blasze do pieczenia połóż duży arkusz folii aluminiowej. Naciśnij i zwiń krawędzie, tworząc małą miskę z dodatkową przestrzenią do późniejszego złożenia i zamknięcia. Uważaj, aby nie zrobić dziur w arkuszu.
 5. Umieść przycięte główki czosnku na środku folii.
 6. Skrop czosnek oliwą i palcami wetrzyj oliwę w goździki. Opcjonalnie posypać solą i pieprzem do smaku.
 7. Ściśnij razem górne części miski foliowej, tworząc szczelną torebkę, uważając, aby folia nie dotykała czosnku i utrzymując główki czosnku w pozycji pionowej.
 8. Włóż blachę do pieczenia do piekarnika.
 9. Piecz czosnek przez 45–65 minut lub do momentu, aż wierzch będzie złocisty i będzie intensywnie pachnący. U mnie trwało to 55 minut.
 10. Wyjmij blachę do pieczenia z piekarnika i ostrożnie otwórz opakowanie foliowe, aby uniknąć poparzenia parą. Wskazówka: Aby otworzyć torebkę foliową, użyj pęsety odpornej na wysoką temperaturę.
 11. Przytnij brzegi skórki, aby zrobić otwór, przez który będziesz mógł wyciągnąć pieczony czosnek. Cieszyć się!

Klas

Instrukcje przechowywania: Całkowicie ostudzić czosnek i przechowywać w zamykanej torebce w lodówce do 3 dni. Możesz też namoczyć prażone ząbki czosnku całkowicie w oleju w szczelnym pojemniku i przechowywać w lodówce do 2 tygodni.

Instrukcje dotyczące zamrażania: Przechowuj goździki w pojemniku przeznaczonym do zamrażania przez 1-3 miesiące. Zobacz uwagi w poście na temat różnych sposobów zamrażania czosnku!

 • Ustawienia czasu: 5 minut
 • Czas na gotowanie: 55 minut
 • Kategoria: Przyprawa
 • Metoda: Piekarnik
 • Kuchnia: amerykański

Łatwiejsze przepisy

Podobał Ci się ten przepis? Podziel się z przyjaciółmi!

Zrobiłeś ten przepis? Zrób zdjęcie i udostępnij je na Instagramie z hasztagiem #beamingbaker i oznacz @beamingbaker. Bardzo chciałbym zobaczyć!

Ten post może zawierać linki partnerskie, co pozwala mi otrzymać niewielką prowizję za moje polecenie, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

About the author

Amine

Leave a Comment