Quick dinner ideas

Ciasto Cytrynowe, Polenta i Ricotta – Historie Zielonej Kuchni

Written by Amine

Wiem, że jesteś tu po ciasto. Ale jest kilka rzeczy, którymi chcielibyśmy się najpierw podzielić. Widzisz, że dużo się teraz dzieje w naszym życiu. Wspominaliśmy o tym na Instagramie, ale jeszcze nie tutaj. Więc proszę bardzo. Przeprowadzamy się do Danii! Luise spełniła swoje życiowe marzenie i rozpoczęła naukę, aby zostać położną. Szkoła położnych jest w Kopenhadze, więc wszystkie przeprowadzamy się do małego domu na obrzeżach miasta. Kwestia tego, gdzie powinniśmy mieszkać i jaki kraj nazywamy domem, zawsze była tematem przewodnim w naszej rodzinie – podobnie jak w większości związków z podwójnym obywatelstwem. Z dziećmi rozmawiamy po szwedzku i duńsku, a po 12 latach spędzonych w Szwecji jesteśmy teraz gotowi na przyjazd do Danii i przeprowadzkę po lecie. Jesteśmy podekscytowani, ale także oczywiście przestraszeni i upokorzeni całą sytuacją i wszystkimi zmianami dla nas i dzieci. Są podekscytowani możliwością wprowadzenia się do domu (z trampoliną!) i bycia bliżej babci, ale ciężko im też zrozumieć zmiany i nową szkołę. Jeśli masz jakieś doświadczenia w przeprowadzce do nowego kraju z dziećmi, chętnie wysłuchamy Twoich wskazówek.

Będziemy nadal współpracować z Green Kitchen Stories, ale oczywiście Luise będzie również dużo skupiać na nauce.
Zaplanowaliśmy mnóstwo fajnych rzeczy związanych z GKS-em. Pracujemy nad nowym zestawem tatuaży, ja nadal pracuję w Green Kitchen Studios – naszej firmie produkcyjnej. Pracujemy też nad nową książką planowaną na przyszłą wiosnę! Nie ujawniliśmy jeszcze nazwy, ale jesteśmy nią bardzo podekscytowani.

W zeszłym roku wspólnie z Puori wprowadziliśmy na rynek naszą linię suplementów wegańskich i nadal z nimi współpracujemy, rozwijając produkty i chcąc poszerzać asortyment. Odżywka białkowa nie była już dostępna od jakiegoś czasu, ale teraz jest ponownie dostępna. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kod rabatowy -20% na cały maj. Możesz złożyć zamówienie przez ten link i skorzystać z GKS_MAY21, aby otrzymać rabat. Ulubionym produktem May jest B12 Berry Booster, więc jeśli jeszcze go nie próbowałeś, teraz jest dobra okazja.

Przechodząc do właściwego tematu dnia. Ciasto! To prawdziwa gratka. Przepis opiera się na torcie z polentą z naszej książki Green Kitchen Travels, jednak nieco go zmodyfikowaliśmy, aby był jeszcze bardziej wilgotny i zamienił go w odwrócone ciasto z ładnymi cząstkami cytryny i syropem miodowo-cytrynowym. To idealne połączenie włoskiego sernika i miękkiego ciasta z nutą smaku i konsystencji polenty i maku. W magiczny sposób jest bardzo wilgotny, ale nie ciężki. Jest również naturalnie bezglutenowy i słodzony wyłącznie miodem dla uzyskania cudownych kwiatowych tonów. My używamy ricotty, która sprawia, że ​​ciasto po całym dniu spędzonym w lodówce jest jeszcze lepsze.

Dawno nie nagrywaliśmy filmu na YouTube, ale żeby uczcić ten tort i nasze plany na przeprowadzkę, w końcu nakręciliśmy dla Was nowy, krótki film. Mamy nadzieję, że dzięki temu proces będzie łatwiejszy do zrozumienia.

About the author

Amine

Leave a Comment