Healthy dinner ideas

Pływający Smok Qigong | Jedz dobrze, ciesz się życiem

Written by Amine

Qigong Pływającego Smoka to starożytna praktyka poruszania się, nazwana na cześć wężowych ruchów wodnego smoka. Uspokaja Twój układ nerwowy, poprawia równowagę, elastyczność, koordynację, kontrolę oddechu i nastrój. Poczujesz się szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej odporny. To świetna zabawa, mam nadzieję, że spróbujesz.

Jeśli czytasz mojego bloga już od jakiegoś czasu, zapewne wiesz, że jestem wielką fanką narzędzi, które pomagają nam poczuć radość, spokój i wdzięczność. Nazywam to byciem w zgodzie. Kiedy jesteśmy zjednoczeni, nasza energia przepływa.

Narzędzia pomagają w przepływie energii.

Kiedy nasza energia przepływa, mijamy uczucia niepokoju, stresu i strachu i szybko czujemy się lepiej. Energia ma płynąć. Ale wiem, że nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza gdy sprawy nie układają się po naszej myśli lub gdy odczuwamy ból. Dlatego mam tak wiele narzędzi.

Narzędzia pomagają nam połączyć się ze sobą na głębszym poziomie. Pozwalają nam odprężyć się emocjonalnie i fizycznie. Pomagają nam być dla siebie milszymi, akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, z życzliwością i współczuciem. W rezultacie wracamy do równowagi i doświadczamy lepszego zdrowia i większej radości.

Oto zabawne narzędzie zwane Qigong Pływającego Smoka. Przez cały rok dokonuję przeglądu swoich narzędzi, wybierając te, które sprawiają mi najlepsze wrażenie.

Gdy zbliżał się koniec lata, zainspirowałem się, aby na jakiś czas przywrócić tę praktykę do swojego życia. Mam nadzieję, że to lubisz. Oto film, który warto obejrzeć. Poniżej znajduje się samouczek wideo zawierający bardziej szczegółowe informacje.

Czym jest Qigong Pływającego Smoka?

Swimming Dragon Qigong to starożytne chińskie ćwiczenie ruchowe, którego nazwa wzięła się od wężowych ruchów ciała, które przypominają ruchy wodnego smoka pływającego w morzu i wznoszącego się ku chmurom.

Dzięki ruchom skręcającym, rozciągającym i przesuwającym Swimming Dragon działa na więzadła, ścięgna i narządy ciała. Otwiera kręgosłup i pozwala energii siły życiowej zwanej Chi lub praną swobodnie przepływać przez kręgosłup.

Krzywoliniowe ruchy sylwetki wyszczuplają talię, regulują apetyt, regulują gospodarkę hormonalną oraz mobilizują tłuszcz i toksyny do drenażu limfatycznego.

Jest to powolna praktyka medytacyjna, która pomaga uspokoić umysł i złagodzić stres.

Korzyści z Qigong Pływającego Smoka

Regularnie praktykowana ma moc poprawy zdrowia, wyglądu fizycznego i ogólnego samopoczucia.

Oczyszcza i oczyszcza stagnację fizycznie, psychicznie, emocjonalnie

Fizycznie, spiralny ruch twojego ciała uwalnia i „wyciska” zastałą energię z narządów wewnętrznych. Ruch pomaga także rozwiązać węzły w ciele i rozluźnia napięcie mięśni.

Psychicznie i emocjonalnie proces ten przebiega tak samo z negatywnymi myślami i starymi uczuciami.

Ruchy wirowe oczyszczają cały system energetyczny. Proces oczyszczania aktywuje uzdrawiającą energię organizmu i umożliwia jej swobodną cyrkulację. To otwiera twoje serce, oczyszcza umysł i dostarcza obfitą Qi do wszystkich komórek w ciele.

Poprawia elastyczność i siłę

Spiralne ruchy całego ciała zachęcają do skupienia się na rozciąganiu linii napięcia, co zwiększa Twoją siłę. Kiedy się kręcisz, część twojego ciała rozluźnia się, wykonując ruchy wirujące, a inna część aktywnie angażuje się w wykonanie rotacji. Opisuje się to jako „pchanie i ciągnięcie”. Prowadzi to do zwiększenia elastyczności oraz błogiego uczucia rozluźnienia i relaksu.

Spraw, aby narządy wewnętrzne były bardziej odporne

Pływający Smok ćwiczy masaże i aktywuje Qi w Twoich narządach.

  • Otwiera płuca i przeponę.
  • Pobudza nerki i równoważy energię Jing. Energia Jin to głębokie, podstawowe rezerwy energii organizmu i to właśnie ta energia decyduje o witalności i jakości Twojego życia.
  • Reguluje trawienie, poprawia zdrowie jelit.
  • Równoważy hormony i łączy serce i nerki (ogień i woda), co równoważy energię Yin i Yang.

Utrzymuje zdrowe i elastyczne stawy

Regularna praktyka Swimming Dragon zapewnia delikatny, ale mocny ruch we wszystkich stawach.

Pomaga promować utratę wagi

Sposób, w jaki Swimming Dragon pomaga w utracie wagi, polega na pracy ciała fizycznego w wielu różnych płaszczyznach ruchu, przy jednoczesnym wzmacnianiu narządów wewnętrznych i energii. Niektórzy twierdzą, że robienie tego przez 20 minut dziennie pomaga schudnąć.

Lekcja pływania Dragon Qigong

Podczas tej lekcji Marissa zademonstruje i poprowadzi Cię przez ruchy, abyś mógł prawidłowo i bezpiecznie ćwiczyć cały Qigong Przepływu Pływającego Smoka.

About the author

Amine

Leave a Comment