Healthy dinner ideas

Jak zrobić domowe posypki tęczowe i nonpareils z 4 składników

Written by Amine

8 listopada 2019 r

Czy wiesz, że możesz zrobić własne tęczowe jimmies i nonpareils w domu? tak Ta zdrowa, domowa wersja jest naturalnie zabarwiona, bez cukru, bez tłuszczu, bezglutenowa i wegańska!

SPRINKLmiS spraw, aby jedzenie było zabawne i ekscytujące. Ale szkoda, że ​​te kupione w sklepie tak bardzo szkodzą. Wystarczy spojrzeć na skład Mr. Posypka:

Cukier, skrobia kukurydziana, częściowo uwodorniony olej roślinny, lecytyna sojowa, glazura cukiernicza, jezioro FD&C Red 40, jezioro FD&C Yellow 5, jezioro FD&C Blue 1, jezioro FD&C Yellow 6, jezioro FD&C Red 3, FD&C Blue 1, naturalny i sztuczny aromat, Carnauba wosk.

pyszne!

NIE.

Pomiń biały cukier, niebezpieczne tłuszcze trans i sztuczne barwniki spożywcze i przygotuj porcję tych domowych tęczowych posypek i tęczowego konfetti JAK NAJSZYBCIEJ!

Nie ma potrzeby stosowania uwodornionego oleju, cukru ani sztucznych barwników spożywczych. Nie trzeba NIC.

Jest to zatem IDEALNY przepis na specjalne ogłoszenie…

*radosny taniec*

The Niegrzeczna lub miła książka kucharska to zbiór 70 przepisów na zdrowe desery – od ciasteczek, ciast, ciast, lodów i nie tylko! Jeden kęs, a będziesz pytać: „Czy to niegrzeczne, czy miłe?”

Wiem, że prawdopodobnie powinnam powiedzieć, że uwielbiam WSZYSTKIE przepisy z tej książki w równym stopniu, ale jest coś w tym temacie zPRINklmiz sprawia mi to ogromną radość. Tak, bardzo szczęśliwy.

Posypki są zabawne, zabawne i smaczne i mogą sprawić, że pozornie nudny deser stanie się POPULARNY!

Posypką można posypać wszystko – lody, babeczki, pączki, wszystko!

Zrobiłam te zdrowe, domowe Rainbow Jimmies i nonpareils, ponieważ te kupowane w sklepie są pełne cukru, uwodornionych olejów i sztucznych barwników spożywczych. Ta wersja DIY jest naturalnie kolorowe, bez cukru, bez tłuszczu, bez glutenu i wegańskie!

Muszę przyznać, że miałem (a właściwie nadal mam) a wyleczyć mania rozprysków.

W liceum w każdy poniedziałek po szkole, przed lekcjami gry na basie, mama zabierała mnie do Dunkin Donuts. Za każdym razem dostawałem pączka z polewą truskawkową z posypką. ZA KAŻDYM RAZEM. Jeśli nie ma ich w magazynie i właśnie zjadłem pączka z glazurą truskawkowąpoza posypką, nie obchodziło mnie to… to oznaczało brak pączka.

Tak, denerwowałem się 😉

Zdrowe domowe tęcze i konfetti

Chociaż zrobienie tych posypek i konfetti jest żmudnym zadaniem, tak jest rozrywka żmudne zadanie 😉

I oni są oczywiście też bardzo słodki.

Patrz, jak robię te plamy zacząć kończyć tutaj!

Będziesz rzucać tymi posypkami wszystko, co słodkie, co zjesz!

Wiem, że mam całkowicie stronniczą opinię, ale dajcie spokój, te domowe tęczowe posypki i konfetti to strzał w dziesiątkę 😉

Chyba wszyscy się zgodzimy, że wszystko jest lepsze z odrobiną czekolady (oooh), ale teraz możemy powiedzieć, że wszystko jest lepsze z garścią posypek o naturalnym kolorze.

Zdrowe domowe tęcze i konfetti

Zdrowe domowe tęcze i konfetti

Czy wiesz, że możesz zrobić własne tęczowe jimmies i nonpareils w domu? tak Ta zdrowa, domowa wersja jest naturalnie zabarwiona, bez cukru, bez tłuszczu, bezglutenowa i wegańska!

  • Na blacie połóż 4 arkusze papieru pergaminowego. Przygotuj jednorazową torebkę z małą okrągłą końcówką (#4). Przygotuj jeszcze 3 torby jednorazowe na różne inne kolory.

  • W średniej misce wymieszaj erytrytol, skrobię marantową i sól. Wymieszaj wodę i pastę waniliową. Mieszanka powinna mieć konsystencję bardzo gęstego, gęstego ciasta.

  • Podziel mieszaninę do 4 małych misek. Dodaj jeden barwnik spożywczy do miski. Mieszanki powinny wyglądać jak lukier, a nie być płynne. Przełóż mieszaninę z jednej miski do przygotowanego rękawa cukierniczego.

  • Nałóż połowę mieszanki w postaci linii, a drugą połowę w postaci małych kropek/konfetti (użyj 2 arkuszy pergaminu do linii i pozostałych 2 arkuszy do konfetti). Gdy skończy się jeden kolor, przepłucz końcówkę spustową, umieść ją w nowej jednorazowej torebce, a następnie napełnij torebkę kolejnym kolorem. Powtarzaj tę czynność, aż wszystkie mieszanki zostaną wykorzystane.

  • Pozostaw linie i konfetti bez przykrycia w temperaturze pokojowej na co najmniej 12 godzin, aby wyschły i stwardniały. Ostrożnie wytnij tęczowe linie nożem lub podnieś je i delikatnie rozbij kciukiem i palcem wskazującym.

  • Wlać posypkę do hermetycznego pojemnika (ja użyłam słoika o pojemności 16 uncji). Delikatnie zepchnij palcem konfetti z pergaminu. Konfetti przelać do innego pojemnika (ja użyłam innego słoika). Posypkę i konfetti przechowuj w szczelnie zamkniętych pojemnikach w lodówce do 2 miesięcy.

Na początku nie miałam zamiaru dzielić się tutaj przepisem, bo ciężko pracowałam nad postem Niegrzeczny lub miły. Ale chciałam to tutaj podać, bo w ten sposób możesz określić, czy książka kucharska jest dla Ciebie, czy nie!

Robię te posypki i konfetti od LAT. Chociaż India Tree jest piekielnie drogie, ich produkt wydaje się nieco bardziej niezawodny w porównaniu z innymi naturalnymi barwnikami spożywczymi dostępnymi na rynku.

Fakty żywieniowe

Zdrowe domowe tęcze i konfetti

Ilość na porcję (1 łyżka stołowa)

Kalorie 5

% dzienna wartość*

Sód 20 mg1%

Węglowodany 1,5 g1%

*Procentowe wartości dzienne podano w oparciu o dietę 2000 kalorii.

.

Bądź szczęśliwy.

Żyj w pełni.

Poczuj się niegrzecznie, jedz dobrze.

.

– Jess

.w

About the author

Amine

Leave a Comment