Healthy dinner ideas

Ciastko Pomidorowo-Bazyliowe – Jedz Good 4 Life

Written by Amine

Ciastko pomidorowo-bazyliowe

Aby wyświetlić treść w języku hiszpańskim, kliknij tłumacz po prawej stronie, wybierając odpowiedni język. (Aby zobaczyć treść w języku hiszpańskim, kliknij tłumacz po prawej stronie, wybierając odpowiedni język).

Ten przepis jest sponsorowany przez Poznaj cukrzycę na pamięćwspólna inicjatywa Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne i Amerykańskie Stowarzyszenie Diabetologiczne. Opinie i teksty są całkowicie moje własne. Koniec.

Uwielbiam robić zupy, szczególnie o tej porze roku, nie tylko dlatego, że uwielbia je moja rodzina, ale także dlatego, że większość przepisów na zupy jest prosta, nie wymaga dużego przygotowania i jest bardzo uniwersalna. Już od jakiegoś czasu chciałam spróbować tej zupy pomidorowo-bazyliowej, więc cieszę się, że dzisiaj to zrobiłam. Okazało się bajeczne.

biszkopt pomidorowo-bazyliowy | Jedz dobrze 4 życie

W przypadku mojej wersji zupy pomidorowo-bazyliowej udało mi się skrócić czas przygotowania i liczbę czynności niezbędnych do jej przygotowania, więc mam nadzieję, że spróbujesz. Moja rodzina ma dużo zabawy. Szczerze mówiąc, chciałbym podwoić porcję.

Współpracuję z Know Diabetes by Heart, współpracą pomiędzy American Heart Association i American Diabetes Association, aby przedstawiać pomysły na przepisy. To ciastko z bazylią i pomidorami jest nie tylko zdrowe dla serca, ale także doskonałe dla osób chorych na cukrzycę.

U osób chorych na cukrzycę typu 2 ryzyko rozwoju i śmierci z powodu zawału serca, niewydolności serca i udaru mózgu jest 2 razy większe niż u osób bez cukrzycy. Ale nie musi tak być. Zmniejsz ryzyko.

Czas postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu – zrób to dla siebie i tych, którzy Cię kochają.

Czas zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu i walczyć o niesamowite życie, które sobie stworzyłeś. Aby rozpocząć, odwiedź knowdiabetesbyheart.org/resources/recipes/ i zobacz więcej przepisów i zasobów. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć ryzyko.

Jesteś gotowy powiedzieć: „Teraz wiem i teraz zmieniam swoją historię”. Nadszedł czas, aby zmienić swoją historię i zmniejszyć ryzyko.

Odwiedź Knowdiabetesbyheart.org/, aby uzyskać więcej informacji na temat zmniejszania ryzyka chorób serca i udaru mózgu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z cukrzycą typu 2, leczysz własną cukrzycę typu 2 lub pomagasz osobie chorej na cukrzycę typu 2, znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

Będziesz mógł dowiedzieć się, jak najlepiej zapobiegać ryzyku rozwoju chorób serca i udaru mózgu. Posiadanie właściwych informacji jest zawsze kluczowe.

Możesz zacząć być zdrowszy w kuchni dzięki przepisom zdrowym dla serca, doskonałym dla osób chorych na cukrzycę.

Cieszyć się!

biszkopt pomidorowo-bazyliowy | Jedz dobrze 4 życiebiszkopt pomidorowo-bazyliowy | Jedz dobrze 4 życie

DrukDruk

Ciastko pomidorowo-bazyliowe

Produkcja: 8 porcji

Czas przygotowania: 5 minut

Czas gotowania: 25

Czas całkowity: 30

Składniki:

 • 1 łyżka oleju rzepakowego
 • 2 średnie pory (tylko biała część), pokrojone w cienkie plasterki lub 1/2 szklanki posiekanej cebuli
 • 2 małe żeberka selera, pokrojone w kostkę
 • 4 średnie ząbki czosnku, posiekane
 • 1/4 łyżeczki soli
 • 1/4 łyżeczki czarnego pieprzu
 • 2 kg pomidorów
 • 2 szklanki wody
 • 1/2 szklanki luźno zapakowanej świeżej bazylii
 • 1/2 szklanki beztłuszczowej pół na pół

Wskazówki:

W dużym rondlu na średnim ogniu rozgrzej oliwę, dodaj i smaż por, seler, czosnek, sól i pieprz, mieszając, przez 3 minuty. Dodać pomidory i wymieszać. Gotuj przez kolejne 2-3 minuty.

Dodaj wodę do patelni. Zmniejsz ogień i gotuj pod częściowym przykryciem przez 8-10 minut, od czasu do czasu mieszając. Wyłącz ogień i dodaj posiekaną bazylię oraz pół na pół. Za pomocą blendera wymieszaj składniki do pożądanej konsystencji.

Podawać na ciepło lub przechowywać w lodówce w szczelnym pojemniku, aż ostygnie.

Źródło przepisu: KnowDiabetesbyHeart

About the author

Amine

Leave a Comment